RAPKOLEKCJA: Dobre rapy za półdarmo

Witaj! Nie, nie będzie to reklama żadnej wytwórni fonograficznej, czy też sklepu z płytami. Choć pewnie gdyby któryś z wyżej wymienionych organów chciał przekazać mi jakiś becel w ramach współpracy marketingowej to jestem otwarty na wszelkie propozycje. Do meritum. Dzisiaj zadajemy kłam tezie stawianej przez szeroką grupę skąpiradeł, którzy twierdzą, że ze względu na nazbyt wysokie ceny legalnych albumów nie stać ich na poszerzanie własnych rapkolekcji. Fałsz, ściema, nieprawda. Dowód? Allegro, gdzie specjalnie dla Was przekopałem tysiące aukcji, by wybrać najciekawsze tytuły w najbardziej atrakcyjnych cenach. Sprawdzaj!
Poniżej zamieszczam zestawienie 20 subiektywnie wybranych albumów, których jakość jest relatywnie znacznie wyższa niż ich cena sprzedaży. Celowo nie zamieszczam bezpośrednich linków do aukcji. Bo po pierwsze nie chcę robić nikomu kryptoreklamy, a po drugie liczę, że Twoja obsługa komputera jest na tyle zaawansowana, że potrafisz korzystać z wyszukiwarki. Cena każdego z podanych albumów dotyczy fabrycznie nowego towaru, odrzuciłem rynek wtórny.Brahu "Chaos"

Solidny materiał z Pomorza wydany nakładem PROSTO. Drugie solo Brahu Brata.


Cena: 10,00 plnKompilacja "Grube Jointy"


VNM, Sobota, Grubson, donGuralesko czy WSZ to tylko kilka wybranych ksywek raperów, którzy wzięli udział w projekcie wydanym z okazji Marszu Wyzwolenia Konopi. Także inicjatywa jak najbardziej słuszna.


Cena: 7,99 pln
Nagły Atak Spawacza "Ninja Comanndo 5"Jak dla mnie to klasyka pośród klasyki i muzyka mojego dzieciństwa jakkolwiek patologicznie to zabrzmi. Sowę bez oka i Uwe kolarza znało całe moje osiedle.

Cena: 8,00 plnGrammatik "Podróże"

Wydaje mi się, że nie muszę dodatkowo opisywać tego materiału. "Grammatik" to wystarczająca charakterystyka.

Cena: 9,50 pln


Tadek "Niewygodna prawda"


Wyjątkowy w skali kraju projekt reprezentanta Firmy, który na rzecz promowania idei zrezygnował z zysku ze sprzedaży albumu.

Cena: 9,99 pln

Pęku "Nowe wyzwania"

Legendarny, niestety nieco zapomniany kielecki projekt. Jakże rad jestem, że Pękol przypomniał o sobie po około dekadzie nowym materiałem "Jak Feniks z popiołów".

Cena: 9,99 pln

V.E.T.O. "Vetomania"

Idąc konsekwentnie kieleckim szlakiem proponuję kolejny klasyk. Jeszcze w tym roku V.E.T.O. ma wrócić z nowym materiałem.

Cena: 9,99 pln
IGS "Alchemia"

Piękny składak producencki od Igora. Nawija ówczesna pierwsza liga rapowa: Tedzik, Abradab, Fokus, HST, Borixon oraz Bas Tajpan.

Cena: 9,99 pln


1z2 "Nic co ludzkie"

Kuba pewnie w dużej mierze na własne życzenie pozostawał zawsze trochę w cieniu stołecznej sceny. Dobrze? Źle? Nie wiem, do mnie zawsze jego rapy trafiały.

Cena: 8,99 pln

Fenomen "Outsider"

Bardzo dobry, acz krótki i co gorsza ostatni long play od Fenomenów. 

Cena: 9,99 plnGano "W samo sedno"

Bo klasyki nigdy dość.

Cena: 9,99 pln


Za Młodzi Na Śmierć "Wiele dróg"

Cztery uzdolnione twarze z Białegostoku. Bardziej lokalesi aniżeli mainstream, co nie zmienia faktu, że materiał godny sprawdzenia.

Cena: 10 pln

Lukasyno "Na ostrzu noża"

Relacja ceny do jakości materiału? Druzgocąca.

Cena: 14,47 plnŻyto "Żyto"

Dziś reprezentant częstochowskiej sceny szykuje drugie solo w PROSTO, a pierwsze możesz kupić za grosze. Materiał mistrz!

Cena: 14,90 pln

Pelson "3854 i 3 kroki"

Pomimo, że to tylko EP-ka zawierająca osiem utworów to z pewnością będzie to bardzo rozsądnie zagospodarowane 15 blaszek.

Cena: 14,99 pln

Małpa "Kilka numerów o czymś"

Bo sam "Męczennik" wart jest znacznie więcej niż 15 plnów.

Cena: 14,44 plnEndefis "Być albo nie być"

Dobre rapy w dobrej cenie. Warszawa.

Cena: 9,50 pln


Kubiszew & Zbylu "Rachunek jest prosty"

Sam Kubiszew "wart" jest znacznie więcej, a gościnnie dostajesz m.in. Peerezeta, DE2S, Proximite, Młodego M i Kobrę.

Cena: 12,00 pln

Proceente "Znaki zapytania"

Bo dobrze mieć na półce przynajmniej jeden album od Proceenta, tak dla zrównoważenia poziomu agresji na tle chillotowych brzmień.

Cena: 9,99 pln


Tewu "Ślad po sobie"

Jeśli nieco przymuliła Cię ta obszerna lista na koniec dostajesz nic innego jak liścia na odmuł od Tewu.

Cena: 11,90 plnA teraz na zakupy!
Tazz

4 komentarze:

 1. Bardzo Dobry I Konkretny Blog Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. takie tanie po 7 czy 8 ale nie nówki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Cena każdego z podanych albumów dotyczy fabrycznie nowego towaru, odrzuciłem rynek wtórny"

   Usuń