RANKING: 10 tracków, które katuję wybitnie #2

Chcieliście to macie - drugie zestawienie najczęściej katowanych (słuchanych) utworów muzyczno-lirycznych w ostatnim czasie. Pamiętam, że poprzednia lista tracków wywołała niemałe zamieszanie. Zobaczymy jak będzie tym razem, zatem bez zbędnego wody lania przejdźmy to wspomnianego zestawienia. Miłego czytania słuchania.


10. Ten Typ Mes + LJ Karwel "Tam mnie nie znajdą" - szczerze? Przed przesłuchaniem tego kawałka nie miałem pojęcia kim jest LJ Karwel. Nie słyszałem nigdy nawet sekundy nagrania z jego udziałem. Tym większe było moje zaskoczenie. Sam Mes dał tylko refren (doskonały refren), każda ze zwrotek jest autorstwa tego anonima. Anonima? LJ Karwel - zapamiętaj. 

09.  Pęku "Srogie życie" - to tylko wybrany utwór z ostatniego albumu PSF-a, którym chciałbym zwrócić uwagę, że cały materiał zasługuje na uznanie. Nawet jeśli Pękol po dekadzie wrócił tylko i wyłącznie dla hajsu (co wielu mu zarzuca) to pierwsze primo zrobił to na kozackim poziomie więc niech hajs też mu się zgadza.

08. Siwers "Złamane sny (44 wersy)" - powiedzieć, że bit i flow Siwersa na tym tracku wywołują u mnie ciarki na plecach to jak nic nie powiedzieć. Jako, że tydzień temu miała miejsce 69. rocznica Powstania Warszawskiego zwyczajnie tego utworu nie mogło tu zabraknąć. Proste.

07. Cilla Black "Anyone who had a heart" - powiedzieć, że katuje ten utwór to lekkie nadużycie ale wracam do niego bardzo często. Zapytasz dlaczego wśród tego rapowego towarzystwa znalazła się brytyjska piosenkarka. Wyjaśniam... albo nie. Posłuchaj tego.

06. Za Młodzi Na Śmierć "Mów o mnie" - czterech MC's z Białegostoku i bardzo dobry projekt. 

05. DJ.B & Creative Source  "I'd find you anywhere" - od wieków jaram się mikstepami DJ Brzydala. Ostatnich z nich "Plan B" jest wyjątkowo kozacki.

04. Emace "Oddaje hołd!" - mało takiego rapu w Polsce, za mało.

03. Nas feat. Alicia Keys "Warrior song" - wielu słuchaczy uważa album Nasa "God's son" za zwyczajnie kiepski. Nie podzielam tej opinii, a na dowód ta nuta z anielskim głosem Alicii. 

02. Sokół feat. Ero, Siwers "Pieniądze nie śmierdzą" - pomimo, że to numer z 2010 roku to często do niego wracam. Ostatnio w obliczu światowego kryzysu finansowego bardzo często.

01. Paluch "Jasne spojrzenie" - mocny utwór na zakończenie tego zestawienie.


P.S. Przepraszam za ewentualne literówki, błędy składniowe, ortografy etc. Tekst powstał na porannym kacu. Dziękuje za wyrozumiałość.

3 komentarze:

  1. słabo słabo, czemu tak duzo polskich skoro jest tak wiele amerykańskiego dobrego gówna ?
    mimo wszystko pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kwestia gustu.

    Jest duża szansa, że w następnym zestawieniu znajdzie się coś z "God's son" Nasa. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń